версія для друку

Монтажні блоки Поліспасти. Системи гакових підвісок з монтажними блоками.

Поліспасти (блоки монтажні) – це елементи вантажопідйомних механізмів, які забезпечують певний виграш у зусиллі для підняття вантажу, але знижують швидкість їх руху. Моделі поліспастів відрізняються між собою за вантажопідйомністю, діаметром та типом канатного жолоба, за кількістю підшипників, типом гакової підвіски, системою фіксації каната та іншими характеристиками.

 

ТД «Гутман-Україна» також пропонує різні за конструкціями гакові підвіски, які в парі з монтажними блоками складають ефективні поліспаст-системи.


Система монтажних блоків, підійде для різних цілей: одинарний блок для створення лебідки або здвоєна система поліспастів, яка дозволить Вам проводити тривалі такелажні роботи не витрачаючи на підйом «ваги» значні сили.
По суті, монтажний блок – це захищений сталевим корпусом поліспаст, який розрахований на роботу за «важких» умов, наприклад, на будівельних об'єктах або на складі оптової торгівлі.


Завдяки своїй конструкції, запропоновані в «Гутман-Україна» монтажні поліспасти мають максимально високий ККД і тривалий час напрацювання на відмову. До цього можна додати, що захищені кожухом монтажні блоки мають відносно невелику вагу.

.

Дещо про поліспасти та схеми його застосування

 

Поліспаст — це вантажопідйомний пристрій, що складається з декількох рухомих і нерухомих блоків, що обгинаються мотузкою, канатом або тросом, що дозволяє піднімати вантажі з зусиллям у кілька разів меншим, ніж вага вантажу, що піднімається.


Будь-який поліспаст дає певний виграш у зусиллі підняття вантажу. У будь-якій рухомій системі що складається з мотузки та блоків неминучі втрати на тертя. У цій частині для полегшення розрахунків неминучі втрати на тертя не враховуються і за основу береться Теоретично Можливий Виграш в Зусиллі або скорочено ТБ (теоретичний виграш).


Примітка: зрозуміло, у реальній роботі з поліспастами тертям знехтувати неможливо. Докладніше про це та про основні способи зниження втрат на тертя буде сказано в наступній частині «Практичні поради щодо роботи з поліспастами»

 

Основи побудови поліспастів

 

Якщо закріпити мотузку (трос) на вантажі, перекинути її через блок, закріплений на станції (далі стаціонарний або нерухомий блок) і потягнути вниз, то для підняття вантажу необхідно докласти зусилля, що дорівнює масі вантажу. Виграшу в зусиллі немає Для того, щоб підняти вантаж на 1 метр, необхідно протягнути через блок 1 метр мотузки.


Це так звана схема 1:1

Мотузка (трос) закріплена на станції та пропущена через блок на вантажі. За такої схеми для підняття вантажу необхідно зусилля в 2 рази менше, ніж його маса. Виграш у зусиллі 2:1. Ролик рухається разом із вантажем догори. Для того, щоб підняти вантаж на 1 метр, необхідно протягнути через ролик 2 метри мотузки.


Це схема найпростішого поліспасту 2:1

 

 

Малюнки № 1 та № 2 ілюструють такі Основні Правила Поліспастів:


Правило №1.


Виграш у зусиллі дають тільки рухомі ролики, закріплені безпосередньо на вантажі або на мотузці, що йде від вантажу. СТАЦІОНАРНІ ролики служать лише зміни напряму руху мотузки і ВИГРАШУ В ЗУСИЛІЇ НЕ ДАЮТЬ.


Правило №2.


У скільки разів виграємо у зусиллі – у стільки ж разів програємо на відстані. Наприклад: якщо у показаному на рис. 2 поліспасті 2:1 на кожен метр підйому вантажу вгору треба протягнути через систему 2 метри мотузки, то в поліспасті 6:1 – відповідно 6 метрів. Практичний висновок – чим «сильніший» поліспаст – тим повільніше піднімається вантаж.


Продовжуючи додавати стаціонарні ролики на станцію та рухомі ролики на вантаж, ми отримаємо так звані прості поліспасти різних зусиль:


Приклади простих поліспастів Мал. 3, 4.

Правило №3.


Розрахунок теоретичного виграшу у зусиллі у простих поліспастах. Тут все досить просто та наочно.


Якщо необхідно визначити ТБ вже готового поліспаста, то потрібно порахувати кількість пасм мотузки, що йдуть від вантажу вгору. Якщо рухомі ролики закріплені не на самому вантажі, а на мотузці, що йде від вантажу (як на рис. 6), то пасма вважаються від точки закріплення роликів. Малюнки 5, 6.

 

 

 

 

 

 
 
вгору сторінки
 

Слідкуйте за нами:

Developed by: Studio COM.CV.UA